Deuce Bigalow akváriumok tisztításával foglalkozik. Egy nap, egy pénzes gigoló megkéri, hogy vigyázzon a méregdrága halaira, amíg ő távol van. Deuce elvállaja a feladatot, de egy véletlen baleset folytán felgyújtja a lakás egy részét és ennek tetejében még a több ezer dolláros akváriumot is összetöri. Deuce tudja, hogy akvárium pucoló munkából képtelen lenne összeszedni annyi pénzt amennyiből megtudná javíttatni az akváriumot, ezért ő is árulni kezdi a testét. Több-kevesebb sikerrel...

A Tök Alsó meglehatősen jól szerepelt a mozikban több, mint 10 évvel ezelött. 18 millió dollárból készült és közel 100 millió dolláros bevételt termelt világszerte, ami azért is meglepő, mert maga film nem olyan jó. Egy teljesen középszerű és kiszámítható vígjátékról van szó, amin néhol hangosan nevethetünk, néhol pedig csak foghatjuk a fejünket, hogy jézusom ezzel most mért kellett elrontani a filmet. A film fő humor forrása Schneider töketlenkedése és a meglepően vicces női kuncsaftok, akik közül az egyik óriásira nőtt, a másiknak tourett szindrómája van (nekem ez a karakter tetszett a legjobban:D), a harmadik pedig narkolepsziás. A film szerelmi szála sem hoz sok újdonságot. A Tök Alsó kétségkívül Rob Schneider egyik legjobb és legszórakoztatóbb filmje, de sajna még ígyis csak egy közepes szintet ér el. 50%.

Engem az Avatar csak pár hete kezdett el foglalkoztatni. Az első trailer nekem nem is tetszett igazán. Aztán a Karácsonyi Ének elött leadták ugyanazt a trailert 3D-be, és akkor azt mondtam, hogy nekem ezt látnom kell! Amúgy a film maga nem is igazán érdekel, sokkal inkább a "mozizást teljes mértékben megújító" technikára vagyok kiváncsi.

A Föld energiakészlete teljesen kimerült, ezért az emberek most a Pandora nevű bolygót akarják kisemmizni, ezzel elpusztítva az ott élő Na'vikat és élőhelyüket. Jake Scully tengerészgyalogos önként vállalkozik, hogy részt vesz az Avatar programban. Jake azt a feladatot kapja a hadsereg vezetőjétől, hogy férközzön a Na'vik bizalmába és békés úton érje el, hogy azok költözzenek el addigi élőhelyükről.

HATALMAS pozitív csalódás volt számomra az Avatar. A több mint 2 és fél óra tényleg szinte elrepült, elejétől a végéig lekötött és mardéktalanúl magával ragadott a James Cameron által megteremtett világ. A film látványvilága tökéletes, látszik rajta, hogy nem kevés időt és pénzt őltek bele, de megérte. A kék lények és a növények teljesen élethűre sikeredtek, mintha egy természetfilmet néztem volna. A szinészek játékáról is pozitív a véleményem. Sam Worthington-t én most láttam először a vásznon és megkell hogy mondjam tehetséges színésznek tartom, Joel Moore-tól pedig jó volt végre valami komolyabb alakítást is látni. Stephen Lang jó választás volt a hadsereg vezetőjének szerepében. Giovanni Ribisi pedig olyan jól alakította a pénzhajhász befektető (vagy mi a tököm) szerepét, hogy legszívesebben pofán vágtam volna (pedig amúgy nagyon birom a srácot). A szerelmi szállal se volt semmi bajom, szerencsére nem volt olyan nyálas, mint ahogy azt elképzeltem. A film története nem hozott semmi újítást, hiszen egyes alkotóelemeit láthattuk már más filmekben is kicsit másképp. Semmi csavar, semmi fordulat, teljesen kiszámítható történet, engem mégis lenyűgözött a film és nem csak a hihetetlen látvány miatt. Hosszú volt, bizony hosszú, de úgy érzem bármikor újra tudnám nézni és újra is fogom. 90%.

A McCallister család ezúttal Floridába utazik az ünnepek idejére. A népes család megint késésben van, és a nagy rohanásban a kis Kevin elkeveredik a reptéren. Kevin a Floridába tartó gép helyett egy New York-i gépre száll fel. A kissrác nem esik pánikba, apja hitelkártyájával szobát foglal a Plaza Hotelbe és bejárja egész New Yorkot. Aztán az utcán összefut két régi ismerősével Harryvel és Marvval. A két betörő most szökött meg a börtönből és egy játékbolt kirablására készülnek. Kevin becsületbeli ügynek érzi, hogy megakadályozza a két rabló tervét.

Kezdeném azzal, hogy nekem a kritikusokkal ellentétbe, sokkal jobban tetszett a második rész. A Reszkessetek Betörők 2 szinte végig másolja az első részt, néhol már a pofátlanság szintjén, mégis egy sokkal öszetetebb és szórakoztatóbb filmet kapunk. A betörőknek szánt csapdák is sokkal jobban kidolgozottabbak és viccesebbek. Az első részhez hasonlóan most is kapunk egy "ijesztő" személyt (a galambos hajléktalan nő személyében) akitől Kevin először fél aztán végül megkedveli. Ez az érzelmi szál az első részbe se igazán tetszett, itt meg még annyira se. Ettől eltekintve egy nagyon jó kis karácsonyi családi vígjáték a Reszkessetek Betörők 2. Karácsonyos témájú filmekben például nálam abszolút első. 70%

A sorozat harmadik része még az egyszer fogyasztható filmek közé tartozik, a negyedik rész azonban már egyszerűen nézhetetlen, amitől mindenkit óva intek.

Howard Lengston elfoglalt üzletember aki keveset foglalkozik a családjával. A fia karácsony elött hetekkel a lelkére kötötte, hogy vegye meg neki a Turbo Man nevű akciófigurát. Howard elfelejti megvenni a játékot és karácsony napján abban a hitben indul el a játékboltba, hogy még kap Turbo Man figurát... de téved. Az egyik játékboltba "összebarátkozik" egy férfival aki szintén Turbo Mant akar vásároni. A két férfi között vérremenő küzdelem kezdődik a játékfiguráért.

A sok lehúzó kritika ellenére egy igenis jó és szórakoztató karácsonyi filmről van szó. Schwarzenegger néha egész tűrhetően játszik, néha pedig egyenesen borzasztóan. Az "ellenséget" játszó Sinbad vicces és elfogathatóbban is játszik talán, mint a jó öreg Schwarczi. A film néhány jelenete rendkívűl erőltetett, de a film, a rövid játékidő nagyrészében mégis szórakoztató. A Reszkessetek Betörők 1-2 és a Télapu mellet a Hull a Pelyhesnek is ott a helye a kedvenc karácsonyi filmjeim között. 60%.

Brody professzor a kutya allergia ellenszerét kutatja hosszú évek óta. A macskák célja, hogy megakadályozzák az ellenszer elkészültét. De a doki az egyik nap áttörést ér el és ezzel a macskák terve is változik némiképp. Megakarják szerezni az ellenszert és azt a kutyák ellen akarják fordítani. Az újjonc kutya-ügynök Lou feladata lesz, hogy megakadályozza a macskák tervét.

A CGI egész szépre sikeredett, pedig egy közel 10 éves filmről van szó. Jeff Goldblum szórakoztató a kissé szeleburdi tudós szerepében, a film másik főszereplője Elizabeth Perkins olyan semmilyen, a két főszereplő fiát alakító Alexander Pollock pedig egyenesen borzalmas és rém idegesítő. Nem szeretem a macskákat, de most mégis őket kedveltem meg jobban (persze csak a filmben). Mr. Csingiling és a talp mancs nyaló barátja messze a film legjobb karakterei. A Kutyák és Macskák egy kissé buta, de hellyel-közzel látványos és szórakoztató film. 50%.

9 év után, 2010 Július 30-án pedig jön a folytatás: Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore címmel.

A népes McCallister család Párizsba utazik az ünnepek idején. A nagy rohanásban azonban otthon felejtik az egyik fiúkat Kevint. Kevin élvezi az egyedüllétet, de nem sokáig. Ugyanis az egyik nap betörők jellenek meg a fiú házánál. Kevin pedig minden bátorságát összeszedve felveszi a harcot a betörőkkel.

Gyerekkorom alapfilmjei közé tartozott(zik) a második résszel együtt. Emlékszem vagy 100-szor megnéztem régebben, de azóta úgy látszik felnőttem és már nem kötöt le annyira, mint régen. Sőt már nem is tetszett annyira mint régen. Ettől függetlenül, egy nagyon jól sikerült és színvonalas vígjátékról beszélünk. Az alapötlet számomra még mindíg felfoghatatlan kicsit, hogy hogy lehet VALAKIT csak úgy otthon hagyni?! De lehet, hogy ezzel egyedül vagyok. Macauly Culkin jól hozza a kedves, cuki kis srác szerepét. A film utolsó 30 percében, a betörők pedig megkapják a magukét. Ez a film legviccesebb és legszórakoztatóbb része is egyben. Az évek során nálam vesztett varázsából és minőségéből a film, de ígyis egy nagyon hangulatos és szórakoztató filml maradt azért. 60%.

Williy Wonka édességgyára sok-sok éve bezárt. Az összes dolgozót elbocsájtották a gyártól, de az édességek ezek után is sorra jöttek ki az üzemből. Senki sem tudta mi lehet a titok... Ám egy nap a gyár alapítója és vezetője Willy Wonka úgy dontött, hogy 5 szerencsés gyerek akik megtalálják a csokikba rejtett arany bilétát, beléphetnek a titokztos gyárba. Charlie szegény családban él és egy évben csak egyszer kap csokit, de abba sincs arany biléta. Ám a szerencsének köszönhetően Charlie mégis bejut a gyárba és ezzel teljesűl minden vágya.

Tim Burton a kedvenc rendezőim közé tartozik. Minden műve egyedi és zseniális. Ez alól a Charlie és a Csokigyár sem kivétel. A film rendkívül látványos és elejétől a végéig izgalomban tartja a nézőt. Johnny Depp megint hatalmasat alakít, mint ahogy általába mindig is teszi Burton filmjeiben. A gyerek szereplők is jól kilettek válogatva, egytől egyig jól hozzák a szerepüket. A Charliet alakító Freddy Highmore-t én valahogy nem csípem, de el kell imernem, hogy egész jó kis színész palánta és jó pár év múlva akár még nagy színész is lehet belőle. Danny Elfman pedig remek filmzenét készített a filmhez. Az egyetlen negatívum számomra a rendkívül idegesítő Umpa Lumpák voltak. 75%.

A film egy másik Amerikában játszódik, 1985-ben, amikor a jelmezes szuperhősök részei a társadalom mindennapi szövetének, és a "Végítélet Óra" - amely az USA és a Szovjetunió közötti feszültséget méri - folyamatosan éjfél előtt öt percen áll. Amikor az egyik egykori társukat meggyilkolják, a kimerült, de még elszánt álarcos igazságosztó, Rorschach elhatározza, hogy leleplezi az összes múltbéli és jelenlegi szuperhős megölésére és lejáratására szőtt konspirációt. Amint kapcsolatba lép egykori bűnüldöző csapatával - nyugdíjas szuperhősök szedett-vedett bandájával, akik közül csak egynek van igazi szuperereje -, Rorschach egy széleskörű és sokkoló összeesküvésre bukkan, amely kötődik a hősök közös múltjához és katasztrofális következményei vannak a jövőre nézve. A küldetésük, hogy őrizzék az emberiséget... de ki őrzi az Őrzőket?

 

A Watchmen szerencsére egy nagyon tehetséges rendező (Zack Snyder) kezébe került, aki már a 300-al bebizonyította, hogy ért a képregények 100%-osan hű adaptációjához. Ez a Watchmen esetében sincs máshogy. Snyder ugyanis a film minden jelenetét úgy alkotta meg, ahogy az eredeti képregényben rajzolva van. A film sok mindenben eltér a hagyományos értelemben vett képregényfilmektől. Sokkal sötétebb és kevésbé akciódús ,mint ahogyan azt várnánk egy ilyen műfajú filmnél. Továbbá nagy hangsújt fordít a szereplők életének és érzelmeinek a bemutatására. Alan Moore műve 3, több mint 140 oldalas könyv formájában jelent meg eredetileg. Sokáig úgy volt, hogy magát a filmet is több részben készítik el, ám erről letettek és végül 150 percre vágták össze a filmet. Sajnos nekem még ígyis néhol unalmassá vált. Szerencsére nem a 180 perces rendezői, vagy a 210 perces hiper szuper extra rendezői változatot néztem meg. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy maga a film rossz lenne, csak szerintem két és fél óra bőven elég belőle. A Watchmen az egyik legjobb képi világgal bíró képregény adaptáció, ami hűen visszaadja a képregény hasábjain megrajzolt történetet. Ha más miatt nem is, de legalább a látvány miatt megéri megnézni egyszer. A Watchmen jó film, és tetszett is, de nem valószínű, hogy a közeljövőben újranézem. 80%.

Franciország német megszállásának első évében Shosanna Dreyfus családját a lány szeme láttára végzi ki Hans Landa náci ezredes. Shosannának éppen hogy sikerül megmenekülnie, és Párizsba szökik, ahol új személyiséget vesz fel: egy mozi tulajdonosa és üzemeltetője lesz. Európa egy másik részén eközben Aldo Raine hadnagy egy csoport amerikai zsidó katonát verbuvál gyors, sokkoló megtorlóakciók végrehajtásához. A később "Brigantyk" néven elhíresülő osztag csatlakozik Bridget Von Hammersmark német színésznőhöz és titkosügynökhöz egy akcióban, melynek célja a Harmadik birodalom vezetőinek kiiktatása. Hőseink sorsa egy mozi bejáratánál fut össze, ahol Shosanna a saját bosszútervét készül végrehajtani.
 

Tarantino legutóbbi alkotása - a 2007-es Halálbiztos hatalmas csalódás volt számomra, de szerencsére a Becstelen Brigantyk sokkal, de sokkal jobbra sikeredett. Ez Tarantino egyik legjobb, legösszetettebb és legérettebb alkotása, de ez talán nem is olyan meglepő hiszen a mester 10 éven keresztül írta és tökéletesítgette a forgatókönyvet. A dialógusok jól megírtak és néhol még egész szellemesek, viccesek is. A legjobb jelenetek természetesen Brad Pitthez és a náci ezredest alakító Christoph Waltzhoz kötődnek. Mind a ketten hatalmasat alakítottak. Utóbbi szerintem 100%, hogy kap legalább Oscar jelölést, de talán az sem kizárt, hogy meg is nyerje azt. Brutalitásban talán kicsit visszafogottabb mint, például a Kill Bill filmek, és talán kicsit több "beszélgetős" jelenet is van benne, mint a rendező eddigi munkáiban, de ez korántsem annyira zavaró, mint a Halálbiztos esetében. A Becstelenek jó eséllyel indulnak az idei Oscarért. A jelölés szerintem biztos, főleg így hogy idén nem 5, hanem 10 film versenghet az év legjobb filmje díjért. A Becstelen Brigatyk Tarantino főműve és szerintem messze az év egyik legjobb filmje. Újranézés garantált, de KIZÁRÓLAG CSAK EREDETI NYELVEN!!!!!!!!! A magyar szinkron ugyanis elég siralmasra sikeredett. És így a két "főszereplő" zseniális játéka is elvész (főleg Pitt-é). 95%.

  Mitch Martin egy nap hamarabb ért haza a munkából... pechjére. Feleségét ugyanis egy gruppen szex parti közepén találja. Új életet akar kezdeni, amihez az egyik egyetemhez közeli háznál jobb helyet nem is találhatna. Mitch barátai rögtön buli házzá avatják a házat. De az öröm nem tart sokáig. Az egyetem dékánja ki nem állhatja a fiúkat, ezért ráteszi a kezét a buli fészekre és egyetemi területnek nyílvánítja ki azt. A fiúk diákszövetséget alakítanak, hogy így megtarthassák a házat.

A film rendezője és ötletgazdája Todd Phillips, nagyon korrekt és jó vígjátékokat csinál mostanában (gondolok most itt a Másnaposokra). A Sulihuligánok Phillips egy korábbi alkotása, ami szerintem alap vígjáték, és amit minden vígjáték kedvelőnek látnia kell. A film nézése közben nem egyszer volt Harcosok Klubja utánérzésem. Például amikor a főszereplő srác beül egy csajjal, egy étterembe és a pincér elmondja, hogy ők itt bármit ingyen ehetnek. A szöveg, az étterem stílusa, de még a felvétel szöge is teljesen megegyezett. De ez lehet csak számomra érdekes. A szereplőgárda kifogástalan (Luke Wilson, Vince Vaughn, Will Ferrell, Jeremy Piven). A film fő humor forrása Ferrell, Frank a Tank szerepében. A poénok körülbelül 80%-át ő szállítja. A Sulihuligánok szórakoztató, vicces és eszetlen vígjáték, amit nem elég egyszer látni (én legalább 5-ször láttam már). A Másnaposok után ez Phillips legjobb filmje. 85%.

Egy állig felfegyverkezett csapat túszokat ejt a New York-i metróba. A rablók vezetője, aki csak Ryder-nek nevezi magát, felveszi a kapcsolatot a metró egyik díszpécserével. A férfi 10 millió dollár váltságdíjat kér az elrabolt utasokért cserébe. A díszpécser Walter Garber feladata lesz, hogy tárgyaljon a túszejtők fönökével és hogy összeszedje a 10 millió dollár. Alig pár óra alatt.

A film főszereplői Denzel Washington és John Travolta. Bevallom ezek az infók majdnem eltántorítottak a film megtekintésétől, ugyanis egyikőjök se tartozik a kedvenc színészeim közé, és ezen ez a film se változtatott, de mindketten egész jól hozták a szerepüket. Washington egy forgalomirányítóvá lefokozott átlag New York-it, Travolta pedig egy mindenre elszánt, és dörzsölt terroristát alakít. Tony Scott egy izgalmas és feszültséggel teli akciófilmet rántott össze, amit az elejétől a végéig élveztem. Egyedül a befejezéssel voltak gondjaim, az viszont elég bénára sikeredett szerény véleményem szerint. 65%

Szerintem egész jó, vagy legalábbis szórakoztató film volt a Véres Valentin. Főleg 3D-ben (persze teljesen más TV-be nézni, mint moziba, de erre majd még kitérek)! Szeretem a slasher filmeket, ahol elejétől a végééig megy az eszelen kaszabolás. Ilyen téren egész tűrhetően teljesített a film. Volt itt szív kimetszés, fejlevágás ásóval és tömérdek mennyiségű fejbe állított csákány. A forgatókönyv jó indulattal is csak közepes, és néhol olyan érzésünk lehet mintha egy B kategóriás filmet néznénk. Legelöször 2D-be néztem meg, tegnap pedig 3D-be. Ha nem lenne két változat a filmből és nem lettem volna kíváncsi az "otthoni" 3D-re, akkor biztos nem néztem volna újra a filmet. Egyszernézős, de szórakoztató slasher horror, néhol komikus párbeszédekkelés és jelenetekkel (és a filmtörténelem első 3D-s meztelenkedésével). 2D-s változat: 65%, 3D-s változat: 70%.

Aki esetleg csak azért venné meg a filmet, mert hogy moziba milyen jó volt amikor a csákány ott lebegett 2 centire az arcunk elött, annak csak annyit tudok mondani, hogy ne tegye! Az otthon 3D-s technika sokat fejlődött például a Kém Kölykök 3D óta, de a mozis élmény töredékét se tudja visszaadni, de mindenképp szórakozatóbb és élvezetesebb volt 3D-be nézni a filmet.

Nagy Amerikai Pite fan vagyok, főleg az első 3 rész tetszett, a negyedik rész még úgy ahogy fogyasztható volt. Az 5-öt pedig a mai napig nem bírtam végignézni. A 6-ot még sajnos nem láttam (szinkron hiánya miatt, ugyanis annyira azért nem érdekel, hogy feliratosba megnézzem). 

A sztori a régi. Gimis srácok sexelni akarnak. BÁRMIÁRON! Egy háromfős baráti társaság egyik tagja hozzájut „A Szex Bibliához”, amelyet 40 éve készítettek és azóta is folyamatosan bővítettek az évek során, különböző szex praktikákkal. A három srác neki lát alkalmazni a könyvben olvasott jó tanácsokat. Hogy ez által végre sikerüljön szexelniük egyet.

Most fejeztem be a filmet és, hát eléggé felemás érzéseim vannak vele kapcsolatban. Az első 3 rész szerintem alap film tini-vígjáték kategóriába. De a negyedik résztől egyre inkább csökkent a színvonal. A negyedik rész egynek elment, az ötöt már végig se bírtam nézni. Sajnos a hetedik részre már kicsit túlzásba estek a gusztustalan és obszcén humorral, némelyik ilyen humoros jelenet pedig egyenesen betegre sikeredett. Szerencsére azért van egy-két jelenet, amin el-elmosolyodhatunk. Továbbá töménytelen mennyiségű cici villantás látható a filmben, ami szerintem megint csak emel egy picit a film élvezhetőségén. Plusz pont, hogy Eugene Levy-t (korábbi részekben ő volt a pitebaszó srác apja) ismét szerepeltették egy kisebb szerep erejéig. Összességében a Szerelem Bibliája maximum egyszer nézhető film, de még ígyis az "új" Amerikai Pite sorozat legjobban sikerült darabja. 50%.
süti beállítások módosítása