Kick-Ass 2010.01.31. 22:00

Fel! (Up - 2009)

A 78 éves Carl Fredricksen feleségének halála után kedves öregúrból, morgós öregemberré változott. Amikor egy építkezési vállalat meg akarja szerezni a házát az egykori légballon kereskedő a házára szerelt több ezer lufi segítségével indul el élete legnagyobb kalandjára. Azzal azonban nem számolt, hogy egy szeleburdi cserkész fiú is az útitársa lesz. 

A Fel! az utóbbi idők legkellemesebb meglepetése volt. Az utóbbi 3 évbe hitemet vesztettem a Pixarral szemben. A Verdák és a L'ecsó (kövezzetek meg, DE) hatalmas csalódás volt számomra, a Wall-E már egy fokkal jobb volt. És most pedig jött a Fel, amivel visszaszerezték rég elvesztett bizalmamat. A Fel, a Pixar legérzelemmel telibb, legvicesebb és az eggyik leglátványosabb alkotásuk is egyben. A két főszereplő figura garantáltan a nézők szívébe lopják magukat, igen! még a morgós öregúr is, aki lelke mélyén nem is olyan érzéketlen, mint ahogy első pillantásra tűnik. A Fel! egy zseniális animációs film, amely a 3ik legjobban sikerült Pixar alkotás nálam. (A Toy Story 1 és 2 után). Valószínűleg még sokszor újra fogom nézni. Nálam ez most 90%. (Legjobb animációs film Oscar-díj garantált!)

Alison Scott-ot előléptették a munkahelyén, ezért nővérével Debbie-vel elmennek, hogy megünnepeljék ezt. Itt találkozik az állandóan füvező, egésznap semmit se csináló Ben-nel. A két fiatal csap egy görbe estét, melynek következtében Alison teherbe esik. Alison készen áll a gyerekvállalásra, de legbelül még mindig gyerek Ben nem.

És akkor itt is van amiről beszéltem, Judd Apatow eddigi legjobb filmje. A rendező valamiért szeret az átlagosnál hosszabb vígjátékokat készíteni, eddigi három filmje közül egyik se volt rövidebb 2 óránál, de ez egyáltalán nem baj, mert tényleg csak úgy elröppennek az órák. A Felkoppintva csinált igaz sztárt Seth Rogenből, ezelött csak kissebb-nagyobb mellékszerepei voltak, de Apatow úgy gondolta, hogy ez a srác simán jó lesz egy főszerepben is, és nagyon jól gondolta. Rogen azóta is folyamatosan kapja a főszerepeket (Ananász Expressz, Zack és Miri Pornózik, A Szerv). A film női főszereplője (Katherine Heigl) pedig haláli aranyosan játszotta a szerepét. A mellékszereplők is egytől-egyik viccesek, közülük is talán a legviccesebb a Jay-t alakító Jay Baruchel. A Felkoppintva, a "hogyan nőjünk fel a gyerekvállaláshoz/neveléshez" filmek megújítója és az ezen támájú filmek vitathatatlanul legjobbja. 90%.

Két vámpírvadász, a Sárkány Társaságtól érkezett Sebastian és Vladimir ráveszik BloodRayne-t, a féleg ember, félig vámpír dhampirt, hogy csatlakozzon hozzájuk és együtt kíséreljék meg elpusztítani a világ leggonoszabb és legerősebb vámpírját, Rayne apját, Kagant. A lánynak ehhez meg kell találnia a három talizmán-szervet: egy szívet, egy szemet és egy bordát, melyeket egyik őse, Beliar munkált meg, s melyekre Kagan is feni a fogát. A talizmánok a birtoklójának akkora hatalmat biztosítanak, amely elegendő ahhoz, hogy a Földön mindörökké uralmat gyakoroljon a vámpírok felett.

Uwe Boll az egyik legroszabb rendező, aki borzalmasan rossz filmeket csinál. Ezen rossz filmek alól a BloodRayne se kivétel. 30 percig birtam aztán bealudtam. Rossz a forgatókönyv, borzalmasak a dialógusok, és a színészek is rettentően szarul játszanak. Számomra amúgy felfoghatatlan, hogy egész nagy "sztárok" (köztük egy Oscar-díja színész), hogy voltak képesek részt venni ebbe a filmbe. "Pozitívumok": a meztelen Kristana Loken és a rengeteg vér. Többet nem tudok erről írni, mert végig se néztem, de amennyit láttam az bőven elég volt. 20%.

George Simmons, Stand-up komikusból lett milliomos filmsztár, aki a való életben és színpadon vicces, viszont a filmjeiben nem. Egy nap az orvosa közli vele, hogy rákos és hogy nagy esély meg fog halni. George ahelyett, hogy magába roskadna, inkább újra beleveti magát a Stand-up comedy műfajába. Egyik fellépése során megismerkedik Ira-val és megkéri, hogy írjon neki poénokat a showjához. George a turnézás mellett újra találkozik rég nem látott szüleivel és egykori nagy szerelmével, akibe újra beleszeret.

Ilyen lenne az amerikai Stand-up comedy műfaj? Apatow szerint igen, ami egy kicsit azért elkeserít. Az egész film két vicc kategóriára épült: faszos viccek és zsidós viccek. Ezzel semmi baj nem lenne, ha a film több mint 130 percében másfajta vicceket is kapnánk. Voltak benne olyan poénok, amin tényleg sírva röhögtem, de a többségük nem ilyen volt és sajnos nem csak azért, mert a film kissé drámaibb volt, hanem mert egyszerűen nem voltak annyira viccesek. A film megtekintése előtt féltem, hogy Judd Apatow hogy fogja megoldani a drámaibb részeket. Szerencsére sikerült neki, a film egyszerre megható és könnyfakasztóan vicces is tud lenni, Adam Sandler pedig megint nagyon jót alakított. Valahogy azt veszem észre, hogy ahogy öregszik annál jobb színész lesz és egyre jobb szerepeket játszik, habár azért néha még becsúszik egy-egy Zohan féle ökörködés. Eric Bana is remek a seggfej Ausztrál szerepében, őt is egyre inkább bírom. Apatow harmadik rendezése egyben legkomolyabb munkája is, ami bőven jobb A 40 Éves Szűznél, de kicsit "rosszabb" a Felkoppintvánál. A Ki Nevet a Végén egy remek dramedy a barátságról és az újrakezdésről. A 134 perces játékidő pedig ne rettentsen el senkit, mert megéri megnézni. 85%.

Steve Lopez az L.A. Times újságírója egy napon, egy különös hajléktalan férfiba botlik az utcán. A férfi, Nathaniel elmeséli, hogy régen egy jómódu iskola növendéke volt. Steve nyomozni kezd a férfi után és kiderül, hogy valóban abban az iskolában tanult, és ez felkelti az érdekődését. Megakarja tudni, hogy hogyan csúszhatott le valaki ennyire. Steve újra találkozik Nathaniel-el akiről kiderül, hogy zseniálisan játszik csellón. Steve megakarja írni Nathaniel történetét, ezért egyre gyakrabban találkoznak, és a két férfi közt barátság kezd kialkulni.

A film megtörtént esetet dolgoz fel!

A Szólista egy nagyon szép film a barátságról... szép, de nem kiemelkedően jó film. Jamie Foxx-on látszik, hogy nagyon hajtott egy második Oscarra, ezért néhol rendkívül túljátszotta a szerepét. Robert Downey viszont megint tökéletes volt, (egyik kedvenc színészem, szóval lehet kicsit elfogult vagyok vele) nem játszotta túl magát, sőt az egész szerep olyan természetesen jött belőle, mintha rászabták volna ezt a figurát. 70-80 percre teljesen lekötött, de az utolsó 20-30 percet már csak másnap néztem meg. A végére kicsit ellaposodott és bele is untam, de ettől még a Szólista egy egész korrekt és egész jó életrajzi-dráma. Vasárnap délutánra tökéletes volt, de nem fogom újra nézni. 65%.

Senki sem hitte volna a 21. század első éveiben, hogy világunkat oly lények tartják szemmel, melyek intelligenciája meghaladja a miénket - hogy miközben az embereket lekötik mindennapos gondjaik, ők megfigyelnek és tanulmányoznak bennünket, ahogy a tudós vizsgálja mikroszkópján át a lényeket, melyek egy vízcseppben hemzsegnek és sokasodnak. Az ember határtalan önelégültséggel szelte keresztül-kasul a földgolyót, biztos tudatában annak, hogy ez a világ az ő birodalma. Mégis, az űr végtelen mélyén át hatalmas, hideg, rideg lények kémlelték irigy szemmel bolygónkat, és tervüket lassan és biztosan szőtték ellenünk.

 

Nagyot csalódtam ebben a filmben. Többször is nekiültem, hogy most végignézem, de múlt vasárnapig ez nem sikerült. Elöször is Spielberg-től én sokkal többet vártam. Nagyon jó filmeket szokott rendezni, de a Világok Harca nekem olyan volt mintha valaki más rendezte volna az ő nevét meg csak úgy odafirkantották a stáblistára. A másik dolog ami miatt nem igazán tetszett a film az az volt, hogy nem tudta velem elhitetni, hogy na most tényleg itt a világ vége. Nem izgultam, nem féltem, nem feszengtem egy percig se, és ez nem jó egy ilyen "itt a világ vége" filmnél. Dakota Fanning játéka az egyetlen értékelhető alakítás a filmben. Ő volt az egyetlen aki tényleg beleélte magát ebbe a világvége helyzetbe, és eltudta velem hitetni, hogy fél. Nekem személyszerint nagyon tetszett az alakítása. Tom Cruise szürke és átlagos volt, a fiát alakító Justin Chatwin pedig rém irritáló. Ja és a rövid időre felbukkanó Tim Robbins is elég türhetően játszott. A film vizuális része rendbe van, de ez nem mindig ment meg minket az unalomtól. Mégegyszer mondom Spielbergtől nekem ez egy kicsit kevés. 60%.

A Föld ismét veszélyben! Az egyetlen ember aki megtudná menteni a bolygót az K ügynök. A probléma az, hogy K emlékei törölve lettek. J azt a feladatot kapja, hogy kerítse elő K-t és "adja vissza" neki az emlékeit, melyek segítségével megmenthetik a Földet a biztos pusztulástól.

Amikor pár éve kijött DVD-n rengetegszer láttam a MIB 2-t, aztán jött pár év szünet és most jó volt újranézni. A második rész nekem kicsit olyan mintha az első rész paródiája lenne, de ettől szerintem még épp ugyanolyan jó mint az első. A két főszereplő jó, de főbb poénokat az ilyen kis mellékszereplők, mint Frank a beszélő kutya, Kukacok, és az akárhányszorszétlőhetedafejétúgyisvisszanő Jack Jeebs szállították. A főgonosz, nem alakított nagyot viszont szexi volt (vagy nem, ezt mindenki döntse el maga). A film CGI része is nagyon rendbe van, ami nem meglepő hiszen már a 97-es első részben is egész szép dolgokat hoztak össze ilyen téren. A második rész jóval rövidebb, mint az első, de szerintem ez nem negatívum. Valószínűleg nem volt elég ötletük és ahelyett, hogy elhúzták volna a végtelenségig, inkább rövidebbre csinálták. Szóval szerintem a második rész felér az első rész szinvonalához. 70%.

Nick néhány haverjával egy autóversenyen lazít a hétvégén, amikor egy versenyautó óránként kétszáz kilométeres sebességgel a nézők közé csapódik. A pánikban menekülő közönségre rászakad a lelátó. Nick előre látta a balesetet. A vízió még idejében érkezett, így épphogy meg tudja győzni a látomásában szereplő barátait, hogy meneküljenek. A katasztrófa bekövetkezik, és csupán pár másodpercen múlik, hogy ők mégis megússzák a szörnyű véget. Ám a halál nem szereti a rögtönzést, és nem engedi, hogy kifogjanak rajta: a nyomukba ered, és egyenként gyilkolja meg őket.

A Végső Állomás sorozat például azért "jó", mert ha valaki a négy rész közül mondjuk csak egyet látott, akkor az tulajdonképpen látta az összeset. A negyedik rész brutalitásban szerintem veri az első hármat, de a halálesetek néhol olyan nevetségesek, hogy az már fáj. Az első rész sztorija eredeti volt, aztán a folytatások szépen sorra másolták le azt, és ez a negyedik résznél sincs másképp. Film elején baleset, aztán a túlélők szép sorjában elkezdenek hullani, után nyomozás, hogy miért pont mi éltük túl, majd az elhalálozások sorrendjének a megfejtése, végül pedig rájönnek, hogy-hogy lehet kijátszani a jó öreg halál bácsit. És ezzel kb. el is meséltem az egész filmet. A film tényleg csak a brutális halálesetek miatt nem fullad dögunalomba. A vízelszívós jelenetet például Chuck Palahniuk (Harcosok Klubja írója) Haunted című művéből emelték át, és ez a jelenet például tetszett, habár eléggé le volt finomítva, ami érthető is mert ha egy az egyben úgy csinálták volna meg, mint ahogy Palahniuk megírta az talán túl lépte volna az R besorolás határait (itt elolvashatjátok angolul a szóbanforgó irományt. Csak erős idegzetűeknek!). Bocs, ha egy kicsit elkalandoztam... Szóval az első két rész még tetszett, de a harmadik és negyedik rész már épphogy csak egyszer nézhető. És ezen az egyszer nézhetőségen is igen sokat dobott a 3D! (Természetesen 3D-s cicik itt is voltak, csakúgy mint a Véres Valentin 3D-be.)

2D-s verzió: 50%, 3D-s verzió: 55%.

A 3D-ről itt is el kell, hogy mondjam - mint ahogy a Véres Valentinnál is tettem, hogy senki ne várjon az otthoni 3D-től olyan élményt mint a moziban látott-tól. Egyébként a film 3D-s változata Magyarországon nem fog megjelenni. (Ígyhát aki erre a verzióra kiváncsi annak marad az amazon, vagy a torrent.)

Egy pénzszállító csapat elhatározza, hogy elrabolják a rájuk bízott 42 millió dollárt. A csapat újonc tagja Ty nehezen, de belemegy a "buliba", a rablás megkezdése után a dolgok rosszra fordulnak. Ty véget akar vetni a rablásnak, ezért bezárja magát az egyik pénzzel teli, bombabiztos pénzszállítóba. A társai ellene fordulnak és mindent megtesznek, hogy Ty-t kiszedjék a kocsiból és megszerezzék a pénzt.

Hazánkifia, Antal Nimród harmadik filmje a Szállítmány jobb, mint a 3 évvel ezelőtti alkotása az Elhagyott Szoba, de a Kontroll-t meg sem közelíti. Igaz a két filmet össze sem lehet hasonlítani. A Szállítmány egy akció-dráma, kevés akcióval. Amikor először láttam a trailert, akkor úgy jött le, hogy ez egy kurva pörgős és fordulatos akciófilm lesz. Sajnos nem az lett, a trailerbe jóformán az összes zúzósabb jelenetet belepakolták. Ami még megbocsájtható is lenne, ha mondjuk a film végén lett volna valami "azt a kurva" csavar, de nem volt. Ráadásul a befejezést is nagyon összecsapták. A film az elejétől a végéig kiszámítható és sablonos, pedig az alap sztoriból sokkal többet kilehetett volna hozni. Viszont pozitívum lehet a nem mindennapi szereplőgárda (Matt Dillon, Jean Reno, Laurence Fishburne,  Skeet Ulrich). Nem játszottak maradandót, de jó volt látni őket így együtt. Antal Nimród hollywood-i filmjeivel eddig nem vagyok kibékülve, de ez nem csak az ő hibája, hisszen az eddig kapott forgatókönyvei, hát hogy is mondjam... erős túlzással is csak közepesek. És hát rossz alapanyagból, ugye ő se tud valami szuper jó és elismert filmet csinálni. 60%.

Peter Klaven épp házasodni készül. Az esküvő szervezése közben leendő felesége Zooey rávilágít egy égető probrémára, arra hogy Petenek nincs egy igazi jóbarátja sem. Peter-t ez eleinte nem zavarja, de később kínossá válik számára. Ezért elszántan keresni kezdi, leendő legjobb barátját. Peter barát kereső akciói, egytől-egyig kudarcba fulladtak, és amikor Peter már feladná felbukkan a szinen a kissé különc Sydney Fife.

A Spancserek egy kurva jól sikerült vígjáték! Az alap ötlet zseniális, egy felnőtt férfi aki legjobb barátot keres, kb olyan módszerekkel mintha csajt aarna felszedni. Izgul a találkozók elött, össze-vissza beszél. A film egy párkapcsolat összes állomásán végigmegy, csak itt éppen 2 férfiról van szó, akik teljesen heterok és teljesen hetero módon kezdik el megkedvelni és megszeretni egymást. Ezt fontos leszögezni. Paul Rudd-ot és Jason Segel-t nagyon birom, és egyikőjükben sem csalódtam. Jó arcok voltak és viccesek, főleg Segel, aki végig olyan dumákat és mozgást nyomat, hogy az valami fantasztikus. A nyelvezete is rohadt jó volt, mentek a káromkodások ezerrel, ahogy az életben is menni szoktak a haverok között. A Spancserek, a Másnaposok után simán a tavalyi év második legjobb vígjátéka. 85%.

Sherlock Holms és az ő hű társa Dr. Watson elfogják a fekete mágiákkal foglalkozó Lord Blackwood-ot, akinek nevéhez több gyilkosság is fűződik. Blackwood-ot elfogása után nem sokkal később felakasztják... De az ügy még csak most kezdődik. Ugyanis Blackwood feltámad halottaiból és újra gyilkol. Holms és Dr. Watson feladata lesz, hogy a rejtélyes ügy után járjanak.

Guy Ritchie újra tud rendezni, ezt már biztosra vehetjük! Tavaly a Spílerrel már bizonyított, és habár jó film volt nem hozott akkora bevételt mint várták. A Sherlock Holmes esetében már nem csak egy remek, de sikeres filmről is beszélünk. Ritchie eddigi legtöbb bevételt hozó filmje a Blöff volt, amely Amerikában 30 millió dollárt fialt. A Sherlock Holmes ezzel ellentétben már az első hétvégén több, mint 60 milliót hozott a konyhába, és jelenleg is menetel előre, jelenleg világszerte több, mint 230 millió dollárnál tart.

A film tényleg remekre sikeredett. A készítőknek sikerült egy teljesen korhű London látképét megalkotniuk, és ez a látvány elejétől a végéig beszippantott. Hans Zimmer zenéje is tökéletesen illeszkedik a film látványához és hangulatához. Robert Downey és Jude Law kiváló Sherlock Holmes és Dr. Watson, tényleg sikerült beleélniük magukat a szerepeikbe. Jó volt látni végre egy ilyen cool Holmes-t, aki nem csak éles eszű, de balhés is. Bunyózik, piál és nagy szerencsejátékos. A Holmes és a Watson közötti csipkelődések is szellemesek voltak. A Sherlock Holmes-on talán nem lehetett annyira érezni, a Guy Ritchie-s stílust, de ez talán nem is volt akkora baj. A film egyetlen negatívuma számomra, hogy egyfajta természettfeletti vonalat helyeztek előtérben. Amúgy a készítők nagyon ügyesen gondoltak a folytatásra, és ennek lehetőségét már a film első harmadában felfedik elöttünk, habár akkor még nem tudjuk, hogy ez a szál csak az esetleges folytatásban fog kiteljesedni. A Sherlock Holmes egy akciódús, feszültségekkel teli nyomozós film, ami az elejétől a végéig remek szórakozást nyújt a nézőknek. A Blöff után egyértelműen ez Ritchie legjobban sikerült alkotása. 90%.

Meg Altman és lánya Sarah, New Yorkba költöznek egy hatalmas több szintes házba. Az új házban töltött első éjszakán, három férfi betör a házba. Megnek és Sarahnak még időben sikerül bemenekülniük a házban lévő szuperbiztonságos pánikszobába. A betörők ennek nem örülnek, ugyanis amit keresnek az pont abban a szobába van, és oda bejutni lehetetlen.

Hatalmas nagy kihagyott ziccer ez a film. Elöször is ott volt az a hatlamas ház több száz négyzetméter, több szint, rengeteg szoba, mégse használták ki a rendelkezésre álló teret. Az egész film jó formán 2 szobában játszódik, és hát ott van David Fincher, aki az egyik kedvenc rendezőm és zseniális filmeket rendez/rendezett erre előállt egy ilyen effektíve semmien, néhol lapos thrillerrel. Amúgy a film egyáltalán nem rossz, csak épp nincs benne semmi ami kiemelné a tucat thrillerek közül. A film végéig vártam valami "Fincher-i" csavarra, de sajna hiába. Pedig ha valaki akkor Fincher ért a megrázó, felkavaró és meghökkentő csavarokhoz (lásd. Hetedik, Harcosok Klubja). Továbbá a film eléggé hosszúra és vontatottra sikeredett. Véleményem szerint a  104 perces játékidőt, nyugodtan megcsonkíthatták volna legalább minimum 10-15 perccel. A Pánikszoba tehát nem rossz film, csak sokkal több lehetőség rejlett volna benne, amit nem használtak ki eléggé, és hát Fincher bácsitól is azért ennél jóval többet vártam volna. 65%.

A magyar származású Jóska és orosz barátja próbálják megvalósítani az amerikai álmot. Munkát, pénzt és jó nőket akarnak szerezni, de rá kell jönniük, hogy ezek megszerzése nem könnyű feladat, főleg ha az ember bevándorló.

A filmet hazánkfia Csupó Gábor rendezte, aki a Terabithia után visszatért kicsit a gyökerihez és elkészítette ezt a leginkább felőtteknek szóló rajzfilmet. A 12-es korhatár teljes mértékben jogos, mert szinte egész végig megy a piálás, meg a szexuális poénok, és ez jó, egyáltalán nem fárasztó hülye vicceket nyomatnak, hanem tényleg egész jókat, amik megnevettetnek. Az amerikai népet és az amerikai fogyasztói társadalmat is sikerült nagyon jól és nagyon realisztikusan kifigurázni, és ez nagyon teccett. Ami viszont nem az az, hogy nagyon kesze-kuszára sikeredett a film. Ez valószínűleg annak tudható be, hogy eredetileg az Immigrants sorozatnak készült volna, de csak pár részt tudtak megcsinálni, mert a producerek nem láttak benne elég fantáziát gondolom. Na a film ezért olyan, mintha ezt a pár részt egymás után szépen összerakták volna. A film nálam valahol 65-70% között mozog, mert nagyon jó kis szórakozás volt, de ez az összevisszaság nem igazán tetszett.

A hagyományos hercegnős/békás mese kicsit másképp. A legatyásodott Naveen herceg New Orleansba érkezik, hog egy gazdag családba házasodhasson be. Összetalálkozik egy mágussal Dr. Facilierrel, aki azt ígéri neki, hogy egy voodoo bűbájjal valóra váltja a vágyát. De a varázslat balul sül el, és a herceg békává változik. A szépséges Tiana vállalkozik rá, hogy megcsókolja a csúf békát, de a csók visszafelé sül el és Tianaból is nyálkás csúf béka lesz. A két kis béka elindul, hogy felkeressék Odin mamát, aki talán segíthet nekik visszaváltozni emberré.

Imádom a Pixar 3D-s technikával készült filmjeit, de igazi felüdülés volt végre látni egy hagyományos 2D-s, kézzel rajzolt Disney filmet. Jó volt látni egy ilyen old-school Disney mesét, amely visszarepített a gyerekkoromba. Olyan ízig-vérig Disney mesét alkottak amit nyugodtan sorolhatunk olyan klasszikusok közé, mint például az Aladdin, vagy az Oroszlán Király. A rendezők nem változtattak a régi recepten. Minden megtalálható benne, ami miatt annyira szerettem/szerettük a Disney alkotásait. Gyönyörűen megrajzolt karakterek, vicces figurák, jó dumák és fülbemászó musical betétek. A film vége felé lévő egyik jelenet nagyon megható és szomorú, ami miatt bizony lehet vigasztalni kell majd a csöppségeket. Ezt csak azért mondom, mert nem egy síró gyereket hallottam/láttam magam körül ennél a jelenetnél. A film vége majdnem csavaros, de végül az igazolódik be amire a közönség nagy része számít. Nem tudom szavakba önteni, hogy tényleg mennyire jó volt látni egy ilyen klasszikus technológiával készült mesét, és remélem a Disney nem fog újjabb 5 évet várni, hogy elkészítse a következő ien alkotását, mert igenis szükség van ilyenekre. 75%

Eltűnt nővére után kutatva Clay Miller a hírhedt Kristály tó környéki sötét erdőben  egy rozoga viskóra bukkan a mohás fák rejtekében. A rendőrség és a helybéliek figyelmeztetése ellenére Clay követi a nyomokat. Útközben egy csapat kalandvágyó fiatalra bukkan, akik egy izgalmas hétvégét szeretnének eltölteni a táborban. Nem sejtik, hogy ez a néhány nap a reméltnél sokkal izgalmasabb lesz, hiszen a Kristály tó hírhedt gyilkosa, Jason Voorhees penge éles fegyverével ólálkodik a környéken…

Már tavaly óta megakartam nézni ezt a filmet, de mindig csak halogattam, hogy ráér ez még. Aztán ma megakadt rajta a szemem és megnéztem. Nem számítottam túl sokra, és nem is adott túl sokat a film. Szokványos modern slasher-horror film, betépett tinikkel, meztelen csajokkal és vérrel. Vér ügyileg kevesebb folyik el, mint például a szintén tavalyi slasher remake Véres Valentinben, de itt legalább van némi változatosság és ötletesség a gyilkolásokba. A párbeszédek olyan semmilyenek, a forgatókönyv pedig teljes mértékben kiszámítható. A szereplők közül pedig Jared Padaleckin kívül senkinek se sikerül igazán megszerettetni magát a nézővel. Mindezek ellenére egy szórakoztató horror filmről van szó, ami kikapcsol és leköt egy másfél órára. Százalékilag többet akartam adni, mint a Véres Valentinnak, de 70%-ot azért sokalltam volna. Ezért csak 65%, de bőven jobb volt, mint a Valentin.  Ma egész nap az járt a fejembe, hogy mennyire kikapcsolt és mennyire elszórakoztatott ez a film, ezért mégis csak megadom neki a 70%-ot. És várom a folytatást!

Augusztus 13-án jön elvileg a folytatás, habár az IMDb szerint a rendező kiléte még egyenlőre rejtély.

A G.I. Joe egy mozaikszó: a Global Integrated Joint Operating Entity nevű NATO fennhatóság alá tartozó, kőkemény férfiakból és nőkből álló szupercsapat rövidített neve, amelynek tagjai high tech fegyverekkel felfegyverkezve veszik fel a harcot a Cobra nevű bűnszervezettel, amit egy svéd fegyverkereskedő irányít.

Ez a film egyszerűen borzasztó! A történet egy nagy nulla, és a szereplők is egytől-egyig gyaláztosan játszanak. Ez egy blockbusternél nem is lenne akkora nagy probléma, ha az akció jeleneteket és a CGI trükköket jól megcsinálták volna, de ez se sikerült igazán. Egy halom pénzt beleöltek (175 millió dollár!), mégis olyan lett mintha technikailag 3-4 évvel le lenne maradva. Néha a Joe-k probálják viccesre venni a figurát, de ilyenkor többnyire fájdalmas "poénok" születnek. Sok helyen olvastam, hogy nem szabad sokat várni ettől a filmtől, de a sok negatívum ellenére szórakoztató akció-mozi. Hát én nem vártam sokat mégis nagyot csalódtam, és egy percig se szórakoztam jól rajta. Sokak szerint 2009 legrosszabb filmje a Transformers 2 volt, de szerintem a G.I. Joe messze rosszabb, mint a TF2, ami legalább látványos volt. 35%.
süti beállítások módosítása